Din webbläsare stöds ej. För bästa upplevelsen rekommenderas en nyare version eller en annan webbläsare.
För att ge dig bättre service använder vi cookies. Genom att fortsätta på sidan godkänner du vår användning av cookies.

Om oss

Tekompaniets personal 2021

Vi älskar te!

...och det är svårt att gå tillbaka till vanligt te, när du har provat våra.

Tekompaniet är familjeägt och jobbar enbart med te sedan över 20 år. Det gör vårt team unikt och väldigt kunniga i ett kaffeland som Sverige. Vi vill ge dig det bästa och godaste teet - både för smaklökar och samvete. Hållbart te av premiumkvalitet i påse och lösvikt är en självklarhet för oss och att det alltid är etiskt producerat.

Vår affärsidé är att med exeptionell kunskap och unikt engagemang erbjuda innovativa premiumprodukter som är socialt, miljömässigt och ekonomiskt hållbara. Det har vi gjort nu sedan år 2000. Våra värdeord är Kunskap, Engagemang och Ärlighet.

Har du frågor om te eller vill du också servera en riktigt schysst kopp te till dina gäster? Snacka med oss!


Försäljning   08 68 40 50 00   info@tekompaniet.se

Håkan Kjellström

VD & grundare. Vending storkund.
08 68 40 50 00
hakan@tekompaniet.se

Pär Andersson

Försäljningschef. Grossister Foodservice, vending.
08 68 40 50 01
070 729 32 30
par@tekompaniet.se

 

Stephan Erikström

Försäljning Foodservice & Retail. Privata kunder och grossister Retail.
08 68 40 50 03
070 729 09 45
stephan@tekompaniet.se

Jenny Johansson

Försäljning Foodservice. Kedjor, offentliga och privata.
08 68 40 50 02
070 434 91 40
jenny@tekompaniet.se

Jessie Sjöstrand

Försäljning privata och offentliga kunder.
08 68 40 50 04
jessie@tekompaniet.se

 


Ekonomi & Administration   08 68 40 50 10   administration@tekompaniet.se

Jessica Graarud

Ekonomiansvarig. Ekonomi, inköp & logistik.
08 68 40 50 11

Sofia Vanberg

Ekonomiassistent, kund- & leverantörsreskontra, logistik, konsumentkontakt
08 68 40 50 12
sofia@tekompaniet.se

 

 

Anna Hägerström

Administration & kundservice. Order & logistik, konsumentkontakt.
08 68 40 50 13

 


Marknad & Kommunikation   marknad@tekompaniet.se 

Olov Wetterlund

Pressmateriel, sociala medier, web, materielproduktion, annonser
​08 68 40 50 14
070 769 39 70
olov@tekompaniet.se

Ola Andersson

Delägare. Mässor, spons & samarbeten, teknik och personalfrågor.
08 68 40 50 15
ola@tekompaniet.se

Produkten har lagts i din varukorg Visa varukorgenTill kassan